تعویق یک هفته ای رقابتهای جایزه بزرگ کشور، حضور محسن حلوایی در نشست مشترک روسای هیئت های ورزشی با استاندار قم، برگزاری دو روزه رقابتهای انتخابی بزرگسالان و اعزام کشتی گیر قمی به ترکیه آخرین اخبار هیئت کشتی استان قم می باشد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیئت کشتی استان قم، بنا بر اعلام روابط عمومی فدراسیون کشتی رقابتهای مرحله نهایی جایزه بزرگ کشور قرار بود فردا و پس فردا در همدان برگزار شود كه به دلیل ارتحال آیت اله مهدوی كنی رئیس مجلس خبرگان رهبری  و اعلام عزای عمومی مسابقات یک هفته به تعویق افتاد.

/////

فردا اعزام مهدی ابراهیمی به جام بین المللی ترکیه:

رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جوانان جام جمهوریت روزهای 2 تا 4 آبان ماه در شهر استانبول برگزار می شود و از کشورمان نیز دو تیم راهی این مسابقات می شوند؛ مهدی ابراهیمی فرنگی کار وزن 74 کیلوگرم استان قم و تیم کشتی فرنگی کشورمان همراه با سایر کشتی گیران بامداد فردا عازم ترکیه می شود.

/////

قطع و وصل شدن مکرر برق سالن مانع برگزاری رقابتها:

رقابتهای کشتی آزاد انتخابی بزرگسالان استان روز گذشته و از ساعت 15 و 30 دقیقه در خانه ی کشتی آغاز شد و این مسابقات نزدیک به 3 ساعت انجام شد، با توجه به شرایط نامناسب آب و هوا در روز گذشته و قطع و وصل شدن مکرر برق سالن کشتی فجر ادامه این مسابقات به ساعت 15 امروز موکول شد.

/////

نشست مشترک استاندار با روسای هیئت های ورزشی:

حجت الاسلام صالحی منش صبح امروز و به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش با حضور در اداره کل ورزش و جوانان و دیدار با روسای هیئت های ورزشی از نزدیک با آنها به گفتگو پرداخت.

محسن حلوایی رئیس هیئت کشتی استان قم به نمایندگی از مسئولین هیئت ها به ایراد سخن پرداخت و اظهار کرد: پیش از این، هیئت‌های ورزشی مشکلاتی داشته‌اند و استاندارهای پیشین قم نیز به آن‌ها قول مساعدت و همکاری داده‌اند اما در عمل اتفاقی نیفتاده اما امیدوارم استاندار به ورزش نگاهی جدی داشته باشد.

وی گفت: هیئت‌های ورزشی قم مکان مناسب برای استقرار و جایگاه حقوقی قابل قبولی ندارند و در عین حال با انبوهی از تقاضا مواجه هستند اما در صورتی که دفتر امور مشترک هیئت‌های ورزشی در قم احداث شود بخش بزرگی از مشکلات هیئت‌ها رفع می‌شود.

رئیس هیئت کشتی قم بیان کرد: بودجه‌ای که به هیئت‌های ورزشی اختصاص می‌یابد از محل درآمدهای اداره کل ورزش و جوانان است و این درآمد‌ها پس از طی پروسه‌هایی بین هیئت‌های ورزشی پخش می‌شود در حالی که این مبالغ در کمترین حد قرار دارد اما انتظارات از ما بیش از حد است.

حلوایی بیان کرد: در سایر استان‌ها حمایت مدیریت استان و ارگان‌ها از رویدادی ورزشی برگزار شده در استان قابل توجه است برای مثال مسابقاتی در همدان و کرمانشاه برگزار می‌شد که استانداری، سپاه و صدا و سیما به برگزاری این رویداد کمک می‌کردند اما هیئت کشتی قم در 7 سال اخیر 12 مسابقه کشوری و بین المللی را میزبانی کرده است بدون اینکه کمکی به برگزاری آن بشود.

وی عنوان کرد: ورزشکار ما مدال برنز جهان را به دست آورد اما من 900 هزار تومان از جیبم هزینه کردم تا در سطح شهر برای این قهرمان قمی بنر نصب شود.

رئیس هیئت کشتی قم گفت: در همه جا رسم است که صدا و سیما برای پوشش تصویری مسابقات ورزشی پول پرداخت می‌کند اما در مورد ما قضیه برعکس است و صدا و سیما از ما برای پخش مسابقاتمان هزینه دریافت می‌کند.

حلوایی که به نمایندگی از روسای هیئت‌های ورزشی قم سخن می‌گفت بیان کرد: سال گذشته کل منابعی که از دولت دریافت کرده‌ایم 19 میلیون تومان بوده در حالی که 108 میلیون تومان هزینه کرده‌ایم و مشخص نیست تا چه زمانی از سیستم تکدی‌گری و خواهش و تمنا می‌توان تامین بودجه کرد.

وی خاطرنشان کرد: در استان‌های دیگر شورای عالی ورزش استان به ریاست استاندار و دبیری مدیر کل ورزش و جوانان آن استان وجود دارد که امیدواریم این شواری عالی با هدف توسعه ورزشی در قم هم تشکیل شود.