عملکرد هیئت کشتی استان قم در جلسه کارشناسی با حضور مدیر کل ورزش و جوانان و رئیس هیئت کشتی برگزار شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیئت کشتی استان قم، به همین منظور محسن حلوایی رئیس هیئت کشتی قم به همراه احمد رضایی دبیر و محسن وزیری نایب رئیس این هیئت ورزشی در دفتر حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم حضور یافتند.

در این جلسه که حمید نریمان رئیس گروه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اداره کل ورزش و جوانان نیز حضور داشت، گزارش کاملی از عملکرد کشتی استان در یک سال اخیر و اقدامات صورت گرفته از سوی رئیس هیئت کشتی قم ارئه شد.

در این دیدار که 2 ساعت به طول انجامید محسن حلوایی توضیحات کاملی در خصوص فعالیت‌های اختصاصی هیئت کشتی در بخش مسابقات درون استانی، اردوهای آماده‌سازی تیم‌های منتخب استان، کلاس‌های آموزشی، حضور در مسابقات برون استانی و بین المللی و موفقیت‌های کسب شده در چند سال اخیر به ویژه از سال 91 تا کنون ارائه کرد و ضمن تشکر از حمایت‌های اداره کل ورزش و جوانان که نقش حمایتی را بر عهده داشته، خواستار حمایت بیش از پیش برای توسعه کشتی استان شد.

در ادامه این جلسه مدیر کل ورزش و جوانان قم ضمن تاکید بر حمایت از رشته کشتی به عنوان یکی از رشته‌های اولویت‌دار و مهم در استان قم اظهار داشت: قطعا هیئت کشتی استان می‌تواند با برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تر به اهداف خود دست یابد و در این بین اداره کل ورزش و جوانان استان نیز از برنامه‌های توسعه‌ای هیئت کشتی کاملا حمایت خواهد کرد.

عابدی در ادامه ضمن بیان اینکه جوانان مستعد استان با کسب مدال‌های رنگارنگ در مسابقات بین المللی، آسیایی و جهانی موجبات خوشنودی جامعه ورزش استان را فراهم آورده‌اند، تاکید کرد: برای این حفظ این قهرمانان تدوین یک برنامه‌ریزی مناسب حمایتی بیش از پیش احساس ‌شود و امر وظیفه هیئت کشتی را سنگین‌تر خواهد کرد.

در ادامه این جلسه مدیر کل ورزش و جوانان استان قم خواستار پیگیری هیئت کشتی در خصوص  امکان میزبانی مسابقات کشتی فرنگی جام بین المللی یادگار امام (ره) در سال آتی در قم شد که به نظر می‌رسد با تغییرات رده سنی مسابقات نیز همراه شده است.

لازم به یادآوری است: مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام که حدود 8 دوره پی در پی در قم برگزار شد با عدم  حمایت فدراسیون کشتی در دو سال اخیر در تهران و با کیفیت پایین برگزار شد و فدراسیون از امسال تصمیم دارد این مسابقات را در ره سنی نوجوانان برگزار کند.

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم