هادی علیزاده پورنیا که در اعلام قبلی کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان جزء نفرات اعزامی به رقابتهای جهانی ازبکستان و آسیایی کره جنوبی بود به یکباره و با تصمیم حسن بابک از تیم ملی کنار گذاشته شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیئت کشتی استان قم، علیزاده پورنیا در گفتگو با پایگاه هیئت کشتی قم گفت: متاسفانه هیچ مصدومیتی وجود نداشت و شخص حسن بابک به خاطر اینکه از بنده خوشش نمی آمد من را کنار گذاشت؛ علیزاده ادامه داد: متاسفانه از قبل از رقابتهای جهانی برنامه کنار گذاشتن من را داشتند و بالاخره این کار را کردند.

نماینده وزن 75 کیلوگرم تیم ملی در ادامه افزود: من پیش از رقابتهای جهانی و در مسابقات انتخابی درون اردویی تیم ملی موفق شدم حریفان خود را شکست دهم، آقایان می گویند من مصدوم هستم و همین حالا نیز حاضرم با دیگر حریفانم کشتی بگیرم تا نشان دهم هیچ مصدومیتی وجود ندارد و فقط مصدومیت کتف من بهانه ای بود برای کنار گذاشتن من.

هادی علیزاده پورنیا قرار است امشب در برنامه زنده تلویزیونی ورزش استان از شبکه استانی قم و از طریق ارتباط تلفنی و همچنین در برنامه سوت پایان خبر مرکز قم اتفاقات اخیر پیرامون تیم ملی را توضیح دهد؛

حالا جای سوال اینجاست اتفاقات اخیر در تیم ملی کشتی فرنگی را چه کسی پاسخگو خواهد بود و فدراسیون موفق و منظم کشتی کشورمان برای این ابهامات به وجود آمده توضیح خواهد داد یا خیر؟


مصاحبه علیزاده پورنیا با خبرگزاری فارس:


حذف من از بازی‌های آسیایی از قبل برنامه‌ریزی شده بود/ بعد از ترک اردو دچار سانحه شدم

ملی‌پوش وزن 75 کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی گفت: کنار گذاشتن و حذف من از بازی‌های آسیایی از قبل برنامه‌ریزی شده بود.

هادی علیزاده پورنیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص کنار گذاشتنش از ترکیب تیم اعزامی به بازی‌های آسیایی گفت: به دروغ به مردم گفتند که من آسیب دیده هستم و نمی‌توانم در این رقابت‌ها به میدان بروم در صورتی‌که به هیچ عنوان اینطور نبود. اگر آسیب دیده بودم بعد از مسابقات جهانی خودم به اردو نمی‌رفتم.

وی ادامه داد: حذف من از بازی‌های آسیایی و کنار گذاشتنم از ترکیب تیم از قبل برنامه‌ریزی شده بود چرا که نام بویری را نیز به مسئولان برگزاری رقابت‌ها داده بودند. اگر اینطور نبود باید اخباری و یا علیزاده را که در مسابقات انتخابی دوم و سوم شده بودند را اعزام می‌کردند.

دارنده مدال طلای کشتی فرنگی آسیا با بیان اینکه تنها راه برای جایگزینی ورزشکاران برای حضور در بازی‌های آسیایی تأئید مصدومیت آنها است، گفت: نمی‌دانم چه کسی و چطور مصدومیت من را تأئید کرده است؟ اگر پزشک تیم ملی تأئید می‌کرد من قبول می‌کردم، اما نمی‌دانم چطور این اتفاق به یکباره افتاد؟ مشخص است که این موضوع از قبل برنامه‌ریزی شده بود. قبل از مسابقات جهانی هم دنبال کنار گذاشتن من بودند حتی نمی‌خواستند من را به مسابقات جهانی ببرند، اما چون در انتخابی اول شده بودم مجبور بودند.

علیزاده تصریح کرد: اگر نمی‌خواستند من را اعزام کنند حداقل اخباری و یا علیزاده را که در انتخابی حضور داشتند و دوم و سوم شده بودند را اعزام می‌کردند. می‌گویند می‌خواهیم جوان‌گرایی کنیم، اما مگر اخباری چند سال سن دارد که به او توجهی نمی‌کنند؟ می‌گویند محمد بنا به انتخابی اعتقادی نداشت، اما این بدتر است که نتایج انتخابی نادیده گرفته می‌شود.

وی افزود: از قبل برنامه‌ریزی کرده بودند تا بویری را به این مسابقات اعزام کنند چون اگر اینطور نبود نام او را در کنار من به مسئولان برگزاری رقابت‌ها اعلام نمی‌کردند چون در غیر این صورت نمی‌توانستند کسی را جایگزین کنند. به مردم گفته‌اند من مصدوم هستم و در تمام رسانه‌ها اعلام کردند نمی‌توانم به بازی‌های آسیایی بروم، اما مردم باید بدانند که اینطور نیست. من هم نمی‌دانم چه کسی مصدومیت من را تأئید کرده است چون بر اساس قانون تنها به دلیل مصدومیت می‌توانند ورزشکاری را جایگزین دیگری کنند.

علیزاده تصریح کرد: متأسفانه بعد از اینکه متوجه شدم قرار نیست به بازی‌های آسیایی بروم با عصبانیت اردو را ترک کردم که به دلیل ناراحتی که داشتم ماشینم در حوالی خانه کشتی واژگون شد و دچار سانحه‌ای شدید شدم. حالا هم به دلیل خونریزی داخلی در بیمارستان بستری هستم. این موضوعات تنها به من لطمه نزد بلکه تمام خانوده‌ام را تحت تأثیر قرار داد. پدر و مادرم حال و روز خوشی ندارند و از این وضعیت ناراحت هستند.