خبرگزاری فارس: رئیس هیئت کشتی استان قم از برنامه‌ریزی برای آغاز دور جدید تمرینات صبای قم به منظور حضور موفق در مرحله سوم مسابقات کشتی فرنگی جایزه بزرگ باشگاه‌های کشور خبر داد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیئت کشتی استان قم، محسن حلوایی اظهار کرد: مسابقات مرحله سوم لیگ کشتی فرنگی جایزه بزرگ باشگاه‌های کشور کمتر از دو ماه دیگر برگزار می‌شود و صبا با هدف رسیدن به صدر جدول رده‌بندی در مرحله سوم به میدان می‌رود.

وی با اشاره به اعلام شرایط برگزاری رقابت‌های این مرحله افزود: بر اساس برنامه‌ریزی فدارسیون کشتی قرار است تا بیست و هفتم مهر ماه فرصت ثبت‌نام از تیم‌ها برای حضور در این مرحله از نخستین دوره مسابقات کشتی فرنگی جایزه بزرگ باشگاه‌های کشور برقرار باشد.

رئیس هیئت کشتی استان قم افزود: بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی دیدارهای مرحله سوم از نخستین دوره رقابت‌های لیگ کشتی فرنگی جایزه بزرگ باشگاه‌های کشور در فصل پائیز روزهای سی‌ام مهر تا دوم آبان ماه برگزار خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به شرایط و مقررات این رقابت‌ها اضافه کرد: تمامی هزینه‌های ایاب و ذهاب، اسکان و تغذیه تیم‌ها بر عهده تیم‌های شرکت کننده خواهد بود، ضمن اینکه حضور تمامی مربیان در کلینیک مربیگری الزامی است و از فعالیت مربیانی که در این جلسه حضور نیافته باشند در کنار تشک جلوگیری می‌شود.

حلوایی در ادامه همچنین با بیان اینکه کشتی گیران و مربیان باید با لباس تیم مربوطه در مسابقات حضور یابند، ابراز داشت: تمامی سرپرستان تیم‌ها نیز موظفند نیم ساعت قبل از شروع هر مسابقه به منظور ارائه ترکیب تیم خود به دبیرخانه مسابقات مراجعه کنند و در صورت عدم رعایت این زمان، نفرات اول ذکر شده در لیست وزن کشی ثبت و اعلام خواهد شد.

وی یاد آور شد: ارفاق وزن برای کشتی گیرانی که در وزن خودشان براساس رنکینگ کشتی بگیرند 4 کیلو و برای کشتی گیرانی که در یک وزن پائین تر کشتی بگیرند 2 کیلو خواهد بود، ضمن اینکه ارفاق وزن برای کشتی گیران جوانان و کشتی گیران خارجی وکشتی گیر خارج از رنکینگ نیز 2 کیلو است.

رئیس هیئت کشتی استان قم بیان داشت: هر تیم می‌تواند از 2 کشتی گیر ذخیره زیر 21 سال خارج از رنکینگ استفاده کند و کشتی گیران جوانان که در رنکینگ قرار دارند جزء سهمیه آزاد محسوب نمی‌شوند و البته کشتی‌گیران در هر وزنی که وزن کشی کنند فقط مجاز به شرکت در مسابقه در همان وزن هستند.

وی خاطرنشان کرد: هر تیم می‌تواند در صورت عدم استفاده از ورزشکار خارجی از یک کشتی‌گیر خارج از رنکینگ بدون لحاظ سقف سنی استفاده کند، اما به هیچ عنوان نباید جمع کشتی‌گیران خارجی و جوانان خارج از رنکینگ بیشتر از سه نفر باشد.

حلوایی با بیان اینکه رده بندی انفرادی بر اساس نتایج کشتی گیران هر وزن اعلام خواهد شد، در ادامه عنوان داشت: به نفرات اول تا سوم هر وزن با توجه به نتایج انفرادی حکم اهداء خواهد شد و به تیم‌های اول تا سوم کاپ قهرمانی فصل پاییز تعلق می‌گیرد.