علیزاده پورنیا کشتی گیر سرشناس قم با موفقیت در انتخابی درون اردویی تیم ملی مسافر کره جنوبی شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیئت کشتی استان قم، هادی علیزاده پورنیا به عنوان دومین ورزشکار استان قم برای مسابقات آسیایی اینچئون کره جنوبی انتخاب شد و به این مسابقات اعزام می شود.

رقابت های انتخابی درون اردویی تیم ملی کشتی فرنگی در محل خانه کشتی تهران برگزار شد و علیزاده پورنیا در وزن 75 کیلوگرم با غلبه بر یوسف اخباری و فرشاد علیزاده موفق به تصاحب دوبنده تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در رقابتهای آسیایی کره جنوبی شد.

از حاشیه های کشتی هادی علیزاده پورنیا مصدومیت پیشانی و ابروی وی بود که باعث توقف چند دقیقه ای رقابتش شد و در ادامه با سر و پیشانی بانداژ شده به این موفقیت رسید.قهرمانی آسیا، قهرمانی دانشجویان جهان، چندین عنوان نایب قهرمانی آسیایی و بین المللی و همچنین قهرمانی در مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2014 از عناوین هادی علیزاده پورنیا به شمار می رود.

پیش از این امیر مهدی زاده کاراته کای قمی تیم ملی و دارنده مدال طلای جهان با موفقیت در مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته کشورمان موفق به عضویت در تیم ملی برای حضور در مسابقات آسیایی اینچئون شده بود.

این مسابقات مهرماه آینده با شرکت تیم های آسیایی برگزار می شود.